Close

EuroMedia 2018

Hazırlayan: Nihan Petek Ersoy

 


 

Uluslararası Akademik Forum (The International Academic Forum-IAFOR) tarafından düzenlenen EuroMedya konferansı bu yıl “Korkulu gelecek” başlığında 9-10 Temmuz tarihlerinde Brighton’daki The Jurys Inn Brighton Waterfront Oteli’nde yapılacak. Konferans, Sussex, Birkbeck, Londra Üniversitesi, The Medill School of Journalism, Northwestern Medya ve Bütünleşik Pazarlama İletişimi Üniversitesi ortaklığıyla düzenleniyor. Konferansın organizasyon komitesinde Kuzey Kolorado Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Gary E. Swanson, Brighton Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Anne Boddington, Lehigh Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Donald E. Hall, Singapur Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi öğretim elemanı Dr. James Rowlins ve IAFOR’dan Dr. Joseph Haldane yer alıyor.

Ekonomik eşitsizlik, dini hoşgörüsüzlük, cinsiyet, ırk ve cinsel yönelime karşı gerici ideolojilerle beslenen etnik milliyetçiliğin kozmopolitanizmi tehdit ettiğini belirten IAFOR, yalan haberler ve yanlış bilgilendirmenin geleceğe korkuyla bakmaya yol açtığını savunuyor. Bu bağlamda sanatın, sosyal bilimlerin, medya ve kültürel çalışmaların bugünü belgeleme, farklı düşünceler geliştirme açısından önemli bir rol oynadığını savunan IAFOR, düzenlediği uluslararası ve disiplinlerarası konferans ile akademisyenler, bağımsız araştırmacılar ve aktivistleri bir araya getiriyor.

İki gün sürecek konferans boyunca katılımcılar, “Geleneksel ve alternatif medyanın sorumlulukları nedir? Kültürel farklılıkları nasıl kabul edebiliriz? Bugünkü sorunlara geçmişe bakarak ne öğrenebiliriz?” sorularının ışığında farklılıkları benimseyen bir kozmopolitanizmin mümkünlüğünü tartışacak.

 

Erken dönem kayıtlar başladı

Konferansın katılımcılar için erken dönem kayıt tarihi 20 Şubat’ta sona eriyor. Etkinliğe normal dönemde son katılım tarihi de 10 Ağustos olarak belirlendi. Sunum yapmak isteyenlerin ise en geç 23 Mayıs’a kadar kayıt yaptırmaları gerekiyor. Katılım paketleri ve ücretlerle ilgili detaylı bilgiye şu adresten ulaşılabilir: https://euromedia.iafor.org/registration/

 

EuroMedya2017’de tarih yazımı tartışılmıştı

IAFOR tarafından 2014’ten beri Brighton’daki The Jurys Inn Brighton Waterfront Oteli’nde düzenlenen EuroMedya konferansları geçen sene 11-12 Temmuz tarihleri arasında, “Tarih, Hikaye, Anlatı” başlığında yapılmış ve tarih yazımındaki toplumsal ve bireysel etmenler ile tarih yazımı ve medya ilişkisi tartışılmıştı. EuroMedya 2016 “Adalet” başlığında 29 Haziran- 3 Temmuz arasında, EuroMedya 2015 “Güç” başlığında 13-16 Temmuz tarihleri arasında, EuroMedya 2014 ise “Birey, Topluluk, Cemaat: Çatışma, Çözülme ve Birliktelik” başlığında 17-20 Temmuz tarihleri arasında yapılmıştı.


IAFOR nedir?

IAFOR; disiplinlerarası tartışma, kültürlerarası farkındalık ve akademik araştırmaları sağlama amacıyla konferans düzenleyici bir araştırma örgütü olarak 2009 yılında Japonya’da kuruldu.

Kanaat önderleri ve akademisyenler arasında iletişim olanağı yaratarak küreselleşen dünyada araştırmalar yapılmasına öncülük eden IAFOR’un akademik etkinlikleri Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da yer alıyor. IAFOR ayrıca içeriğinin çoğunu ücretsiz olarak erişime açık tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir