Yüksek Öğretim Kurumlarının Video Paylaşım Stratejileri: Türkiye’deki Üniversitelerin YouTube Kanalları Üzerine Bir İnceleme

Dr. Ergin Şafak Dikmen – Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi

 

Bu mikro sayfa “Yüksek Öğretim Kurumlarının Video Paylaşım Stratejileri: Türkiye’deki Üniversitelerin YouTube Kanalları Üzerine Bir İnceleme” başlıklı makalenin dijital uzantısıdır. Bu sayfanın söz konusu makale ile birlikte okunması önerilir.

Makale, üniversitelerin video paylaşım uygulamalarını anlamak amacıyla şu sorulara odaklanmaktadır: Üniversiteler YouTube platformunu hangi amaçla kullanmaktadır? Uyguladıkları içerik yayın stratejileri nelerdir? YouTube’u eğitim alanında etkin biçimde kullanabilmekte midir? Bu sorular ekseninde Türkiye’deki 182 üniversitenin kullandığı kurumsal video paylaşım platformları incelenmiştir. Elde edilen sonuçlar doğrultusunda üniversitelerin eğitim odaklı içerik yayın stratejilerini geliştirebilmeleri ve günümüz video ekosistemine etkin biçimde katılabilmeleri için bir yol haritası önerilmiştir.

Referans için (APA):

Dikmen, E. Ş. (2018). Yüksek Öğretim Kurumlarının Video Paylaşım Stratejileri: Türkiye’deki Üniversitelerin YouTube Kanalları Üzerine Bir İnceleme, ilef Dergisi. 5(2): 29-52 DOI:10.24955/ilef.491648

Dr. Ergin Şafak Dikmen, 3 Mart 2019’da TRT Radyo 1’de “Gecenin İçinden” programına konuk oldu ve Türkiye’de üniversitelerin Youtube kullanımını anlattı.

Türkiye’deki Üniversitelerin Video Paylaşım Sayıları

Üniversite ismini görmek için harita üzerindeki noktalara tıklayınız.