Veri Tabanları

NETlab olarak; dijital araçların olanaklarına ve açık bilgiye inanıyor, araştırmacılar ve yeni medya alanına merak duyanlar için çeşitli başlıklarda veri tabanları yayınlıyoruz.
Dijital araçların sunduğu olanaklar ile haritalandırma ve veri görselleştirme projeleri üzerinde çalışıyoruz. Bu şekilde; derlenmiş, filtrelenmiş ve gözden geçirilmiş nitelikli bilgiye daha kolay ulaşılabileceğini düşünüyoruz.
Yeni medya ve iletişim alanında gerçekleştirilen konferans, panel vb. etkinlikleri takip ediyor ve duyuruyoruz. Böylelikle bir arşiv yaratarak alanda yapılan çalışmaları geriye dönük tarayabilmeyi amaçlarken araştırmacılara etkinlikleri tek panelden takip etme imkanı sağlıyoruz.
Araştırmacılar ve yeni medya alanına ilgi duyanlara yönelik dijital araçlardan oluşan bir veri tabanı üzerinde çalışıyoruz. Bilgi üretme aşamasında karşılaşılan sorunları çözmeye yönelik araçların yanında bilginin paylaşılması aşamasında sunuma yönelik araçlara da odaklanıyoruz.
  • Konferans Veri Tabanı

    Konferans veri tabanımız ile yeni medya ve iletişim alanındaki konferans, panel, sempozyum gibi etkinliklere göz atabilir ve etkinlikler hakkında bilgi alabileceğiniz bağlantılara erişebilirsiniz.

  • Medya Laboratuvarları Haritası

    Hazırladığımız harita üzerinde küresel çapta medya laboratuvarlarını, çalışma alanlarını ve daha fazla bilgi alabileceğiniz bağlantıları görüntüleyebilirsiniz.

  • Dijital Araçlar

    Veri tabanımız erişime açılmıştır. Beta sürümündedir.